info@portalprawa.com.pl        +48 - 999 - 222 - 555

Stosowanie silikonowo-hydrożelowych szkieł kontaktowych

Wybierając soczewki kontaktowe, warto zwrócić uwagę na to, z jakich materiałów zostały wykonane. Wpływa to bezpośrednio na komfort noszenia szkieł kontaktowych. Do wyboru w sklepach stacjonarnych i internetowych są soczewki wykonane z materiałów twardych, ale również soczewki miękkie.

Większa przepuszczalność tlenu w  silikonowych szkłach kontaktowych

szkła kontaktoweTe drugie cieszą się większym zainteresowaniem wśród klientów, bo po prostu nosi się je wygodniej. Dlatego jeśli tylko istnieje możliwość korekcji wady wzroku przy pomocy soczewki miękkiej, to właśnie taka jest wybierana. Ogólnie soczewki miękkie można dodatkowo podzielić na soczewki hydrożelowe oraz silikonowo-hydrożelowe. Te pierwsze należą do soczewek bardzo miękkich, które dają spory komfort. Wynika on z tego, że soczewki tego typu są bardzo dobrze uwodnione i w trakcie noszenia nie wyczuwa się ich na oku. Jeśli chodzi o szkła kontaktowe silikonowo-hydrożelowe, to te są nieco mniej miękkie, ale to wcale nie znaczy, że nie są komfortowe w trakcie noszenia. Przeciwnie – wiele osób wybiera właśnie takie soczewki i nie narzekają oni na brak komfortu w czasie noszenia soczewek na oczach. Dzięki temu, że w soczewkach silikonowo-hydrożelowych znajduje się komponenta silikonowa, można liczyć na większą przepuszczalność tlenu niż w soczewkach hydrożelowych. Z drugiej strony soczewki z silikonem są oczywiście bardziej sztywne.

W związku z tym warto byłoby na początku kupić kilka soczewek na próbę – najlepiej wykonanych z różnych materiałów soczewek jednodniowych, aby przekonać się, które sprawdzają się najlepiej. Bez wątpienia wśród tak wielu szkieł kontaktowych dostępnych na polskim rynku każdy znajdzie coś dla siebie. Ważne jest to, by w trakcie noszenia soczewek czuć się komfortowo i praktycznie nie odczuwać obecności szkieł kontaktowych na oczach.

Stosowanie silikonowo-hydrożelowych szkieł kontaktowych
Przewiń na górę