Kiedy wymagane jest wręcz natychmiastowe uzyskanie wysokiej wytrzymałości płynnej konsystencji, należy zastosować taką zaprawę, która spełni te oczekiwania. Wykorzystanie takiej zaprawy znacznie ułatwi prace, które nie dałoby się wykonać przy użyciu normalnie schnącego cementu.
Zakup odpowiedniej zaprawy zalewowej
Jeśli chcemy, aby nasza zaprawa zalewowa zdała egzamin, należy najpierw sprecyzować rodzaj robót, które chcemy wykonać. Taka zaprawa idealnie nadaje się zarówno na zewnątrz, jak i do wewnętrznych prac. Jest mrozoodporna, posiada odporność także na sole drogowe, nie kurczy się i jest idealna do wypełniania przestrzeni pomiędzy różnymi przedmiotami, jak np. stalowe słupy, wypełniania przestrzeni pomiędzy maszynami, a betonowym podłożem, czy wypełniania przestrzeni pomiędzy betonowym podłożem, a prefabrykatami betonowymi stojącymi pionowo. Jest ona odporna na dynamiczne obciążenia, oraz sól drogową. Można nią podlewać także różne stopy stalowe, betonowe, słupy, czy szyny. Jest bardzo wytrzymała zarówno na początku wylewania, jak i na końcu. Zaprawa zalewowa jest odporna na wszelkie warunki atmosferyczne, a przy jej zastosowaniu jest ona bardzo ekspansywna, co dodaje jej jeszcze więcej atrakcyjności. Można nią regulować wysokość pierścieni włazów kanałowych, czy wpustów deszczowych. Także, jeśli powstanie awaria odwodnienia ulicznego, taka zaprawa będzie się doskonale nadawać do wypełnień, ponieważ szybko schnie i jest bardzo wytrzymała, także mechanicznie.
Stosowanie takiej zaprawy sprawia, że można nią szybko naprawić ewentualne uszkodzenia różnego rodzaju betonów. Jeśli nawet awaria powstanie tam, gdzie jest woda zdatna do picia, to również można stosować taką zaprawę, ponieważ jest ona dopuszczona do użytku z taką wodą.