info@portalprawa.com.pl        +48 - 999 - 222 - 555

Trwałe i bezpieczne rusztowania aluminiowe

Prace wykonywane na wysokości wiążą się z dużym niebezpieczeństwem dla pracowników dlatego też nieustannie opracowuje się nowe rozwiązania ograniczające do minimum możliwość wypadku. Najnowsze konstrukcje rusztowań budowlanych bazują na świetnych materiałach i normach mających zapewnić bezpieczeństwo pracownika.

Nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne rusztowań

bezpieczne rusztowanie szerokieWspółczesne rusztowania wykorzystywane są przy różnych pracach budowlanych i remontowych oraz w przemyśle do prac konserwacyjnych. Na rynku pojawiła się bardzo szeroka gama rusztowań przejezdnych oraz wolnostojących z aluminium. To właśnie użycie tego materiału w postaci bardzo wytrzymałych kształtowników i rur odpornych na utlenianie i oddziaływanie zmiennych temperatur stanowi o bezpieczeństwie nowoczesnych rusztowań. Ogromne znaczenie ma również dotycząca wszystkich typów rusztowań konstrukcja oparta na mocnym i pewnym łączeniu modułów i użycia wzmocnień w postaci stężeń, podpór i dodatkowych kładek kontrolnych i konserwacyjnych. Niezależnie czy mamy do czynienia z rusztowaniami wąskimi, czy szerokimi oraz bez względu na wysokość konstrukcji wszystkie są zaprojektowane i wykonane w taki sposób by czynnik bezpieczeństwa pracy był jak najwyższy. Producenci aby stworzyć w pełni funkcjonalne i bezpieczne rusztowanie szerokie oferują konsole poszerzające podesty robocze które wykonane są z laminowanych wodoodpornie i antypoślizgowych płyt drewnianych. Rusztowania przejezdne w celu uzyskania najwyższej stabilności w przypadku ustawienia ich na zewnątrz wzmacnia się specjalnymi podporami. W niektórych modelach montuje się układy wygodnych schodów aluminiowych o szerokich stopniach. Koła rusztowań jezdnych zaopatrzone są w hamulce uniemożliwiające samoczynne przemieszczanie konstrukcji rusztowania.

Bezpieczeństwo pracy na rusztowaniach to priorytet wszystkich producentów rusztowań. Oprócz oczywistej chęci wytwarzania bezpiecznych rusztowań nad producentami czuwa rygorystyczna norma europejska EN 1004, która narzuca standardy jakim rusztowania muszą sprostać. Tylko rusztowania zgodne z tą normą są godne polecenia.

Trwałe i bezpieczne rusztowania aluminiowe
Przewiń na górę