info@portalprawa.com.pl        +48 - 999 - 222 - 555

Wiata zamiast garażu?

Garaż zdecydowanie ma wiele zalet. Nie tylko chroni auto przed warunkami atmosferycznymi, ograniczając rozwój korozji, ale także zabezpiecza przed kradzieżą. Jednak nie jest to jedyne rozwiązanie, jakie możemy zastosować by ochronić nasze auto. Warto pod uwagę wziąć także wiatę garażową. 

Garaż a wiata drewniana

wytrzymała wiata drewnianaWiata garażowa to przede wszystkim rozwiązanie dużo tańsze niż budowa garażu. Nie ma konieczności stawiania ścian, a więc zmniejszają się koszty zakupu materiałów, ograniczą się także wydatki przeznaczone na fudnamenty, w przypadku wiaty nie musimy także troszczyć się o ogrzewanie i oceplenie, które w przypadkuy garażu jest niezbędne. Sumując więc są to spore oszczędności finansowe. Takie rozwiązanie to także znaczna oszczędność czasu, wiata nie wymaga budowy ścian, a także tak solidnegho podłoża, można pozostawić zwykłą kostę brukową, która znajduje się na podjeździe. Warto zauważyć, że także kupno okien bądź samej bramy garażowej to nie małe koszty. Poza tym wiata garażowa może stanowić ciekawą ozdobę ogrodu. Nie musi zostać ona wykonana z metalowych słupów i zwykłego daszka z poliweglanu, ale wiatę można zrobić także z drewna, w stylu nowoczesnym, klasycznym, rustykalnym. Wszystko zależy od naszych upodobań. Solidna i wytrzymała wiata drewniana to również dobre rozwiązanie z tego względu, że nie wymaga pozwolenia na budowę. W przypadku gdy planujemy budowę schronu dla samochodu długo po zakończeniu budowy domu, może okazać się to bardzo wygodne.

Będąc na etapie budowy domu bądź stojąc przed wyborem czy garaż dla samochodu jest mi na pewno potrzebny, warto wziąć pod uwagę możliwość budowy wiaty garażowej. Może nie jest ona najlepszym zabezpieczeniem przed złodziejami, ale z pewnością jest wystarczającym rozwiązaniem by uchronić nasze auto przed pogodą, a dodatkowo duże wygodniejszym i tańszym.

Wiata zamiast garażu?
Przewiń na górę