info@portalprawa.com.pl        +48 - 999 - 222 - 555

Wiosenne porządki – m.in. czyszczenie dywanów

Zbliżała się wiosna i czuło się to nawet w powietrzu. Stwierdziłam, że czas zrobić wiosenne porządki. Wyrzuciłam z pokoju wszystkie niepotrzebne rzeczy, które od dawna trzymałam tylko z sentymentu. Uporządkowałam nawet ubrania w szafie, czego nie robiłam już od bardzo dawna.

Czyszczenie dywanów – jak się za nie zabrać?

czyszczenie dywanówNa koniec zabrałam się za dokładne czyszczenie dywanów w moim pokoju. Nie ukrywam, że nie było łatwo – na początku nie wiedziałam, jak się za to zabrać, ale przeczytałam szybko kilka artykułów w internecie i zabrałam się do roboty. Po godzinie ciężkiej pracy przyszedł do mojego pokoju tata i pochwalił mnie za wykonane porządki. Zapytał, czy skoro tak dobrze mi idzie, nie chciałabym może zabrać się za pranie tapicerki jego samochodu. Najpierw go wyśmiałam, bo byłam już zmęczona, ale kiedy powiedział, że w zamian zabierze mnie do stolicy na koncert mojego ulubionego zespołu, od razu przystałam na jego ofertę. Warszawa była tak piękna, że każdy wyjazd do tego miasta był dla mnie dużym przeżyciem, a co dopiero koncert mojego ulubionego zespołu! Niestety, tata powiedział, że muszę zabrać się też za pranie wykładzin i pranie dywanów w całym domu, jeśli chcę jechać. Dodał jednak, że jak skończę sprzątać, to zabierze mnie do kina. Pomógłby mi, ale musi jeszcze napisać kilka raportów dla szefa, więc zostawia cały ten bałagan mnie. Najpierw policzyłam, ile rzeczy będę miała do zrobienia i się wystraszyłam. Jednak miałam przed sobą cały wolny dzień. Nie miałam żadnych planów ani perspektyw na wyjście z domu, ponieważ wszyscy moi przyjaciele byli na jakiejś wycieczce szkolnej. Stwierdziłam, że mogę poświęcić cały dzień na sprzątanie, tym bardziej jeśli czeka mnie tak wspaniała nagroda. Szybko założyłam wielkie gumowe rękawice i wzięłam potrzebne detergenty ze sobą.

Zabrałam się do pracy i po jakichś pięciu godzinach zrobiłam wszystko to, co miałam w planach. Wyczerpana usiadłam w fotelu żeby odpocząć i nawet nie wiem kiedy zasnęłam. Obudził mnie tata dając mi całusa w czoło i pytając wesoło, czy mam jeszcze siłę na kino.

Wiosenne porządki – m.in. czyszczenie dywanów
Przewiń na górę