info@portalprawa.com.pl        +48 - 999 - 222 - 555

Właściwe oświetlenie garaży

Wymagania stawiane instalacjom oświetlenia w garażach lub miejscach, w których instalacje te są wymagane. Norma jest przeznaczona głównie do stosowania w miejscach publicznych lub miejscach pracy. Dowiedz się, jakie oświetlenie do garażu będzie najlepsze.

Jakie oświetlenie wybrać dla naszego garażu?

oświetlenie garażyWjeżdżanie samochodem do garażu po zmroku może być fatalne w skutkach, jeżeli nie ma w nim załączonego oświetlenia. Wszyscy wiemy, że oświetlenie garaży jest w tych warunkach sprawą podstawową. Niemniej jednak w inny sposób trzeba zaplanować oświetlenie w przypadku, gdy garaż będzie jedynie miejscem przeznaczonym do przechowywania samochodu, a inaczej gdy chcemy, aby służył także jako miejsce do majsterkowania i innych prac. Najlepiej podczas montowania oświetlenia garażu zacząć od wyboru głównego źródła światła i pobocznych źródeł światła. Należy jednak pamiętać, że tradycyjne żarówki zużywają dużo energii elektrycznej, dlatego warto przemyśleć zakup do garażu innych źródeł światła, takich jak świetlówki, lampy LED lub żarówki energooszczędne. Klasyczna żarówka, która przez całe dziesięciolecia towarzyszyła nam w domowych lampach, odchodzi na nieuniknioną emeryturę. Wszystko przez to, że zwykła żarówka wykorzystuje do świecenia zaledwie pięć procent energii. Reszta idzie w gwizdek, czyli jest tracona na niepotrzebne ciepło. Nie chodzi jednak tylko o domowe rachunki. Oszczędniejsze żarówki to mniej zużytej energii. Jeżeli chcesz założyć oświetlenie do garażu po kosztach, to dwie oprawy świetlówkowe powinny w tej sytuacji w zupełności wystarczyć.

W każdym przypadku zarówno rano, jak i popołudniu wyjeżdżanie i wjeżdżanie do ciemnego pomieszczenia. Wypakowywanie zakupów z samochodu, czy blokowanie drzwi garażu w takich warunkach było niezbyt komfortowe.

Właściwe oświetlenie garaży
Przewiń na górę