info@portalprawa.com.pl        +48 - 999 - 222 - 555

Właściwości zdrowotne konopi siewnej

 

Wydawałoby się, iż znajomość konopi od czasów starożytnych sprawi, że będą one w dalszym ciągu uważane za panaceum. Niestety, w pewnej chwili zapomnieliśmy o cudownym działaniu tej rośliny i skupiliśmy się na niezbyt korzystnym stereotypie, który tak naprawdę dotyczy odmiany indyjskiej. Warto zainteresować się odmianą siewną.

Zdrowie wspierane konopiami siewnymi

olej konopny cbdKiedyś konopie siewne uważane był za panaceum na wiele chorób, jednak w XX wieku wymyślono miękkie narkotyki, które tworzyło się z odmiany indyjskiej. Zawiera ona szkodliwe dla psychiki człowieka THC, a większość osób nie miała świadomości o braku tej substancji w siewnej odmianie. Dzisiaj liczne badania pozwalają przyjrzeć się temu wątkowi na nowo. Siewne konopie zawierają liczne związki kannabinoidowe, a w tym kannabidiol, które doskonale wpływają na nasz układ endokannabinoidowy. Dodatkowo niemożliwe jest przedawkowanie CBD, gdyż jest ono niezbędne do poprawnego przeprowadzania funkcji życiowych każdego organu. W związku z tak pozytywnymi wynikami badań coraz więcej państw decydowało się na legalizację rośliny oraz otwieranie autoryzowanych sklepów. Obecnie możemy zakupić wiele produktów takich jak olej konopny CBD, pasty, maści, a także susz z konopi. To oczywiście nie wszystkie produkty, gdyż wybór jest o wiele większy. W ten sposób możemy decydować się na najbardziej sprzyjającą i potrzebną nam formę pielęgnacji organizmu z siewnymi konopiami.

Bardzo ciekawa jest historia konopi siewnych, która mówi, iż od czasów starożytnych bardzo chętnie z nich korzystaliśmy. Niestety, z czasem się to zmieniło, abyśmy na nowo mogli zwrócić na nie uwagę. Konopie siewne wykazują szereg pozytywnych aspektów dla zdrowia każdego organizmu żywego, dzięki czemu czujemy się lepiej.

Źródło informacji: https://zbadajziolo.pl/

Właściwości zdrowotne konopi siewnej
Przewiń na górę