info@portalprawa.com.pl        +48 - 999 - 222 - 555

Własna firma na terenie Niemiec

 

Mnóstwo osób wyjeżdża z naszego kraju w celu podjęcia pracy za granicą. Jednak z biegiem lat niektóre osoby nie są zadowolone z pracy na etacie. W związku z tym coraz częściej słyszy się o zainteresowaniu zakładaniem własnej firmy w Niemczech, Holandii czy innych krajach w Unii Europejskiej. Wbrew pozorom założenie tam własnej firmy niekoniecznie musi być skomplikowane. 

Jak założyć firmę w Niemczech?

założenie firmy w niemczechNa chwilę obecną w wielu krajach zakładanie firmy jest procesem coraz bardziej uproszczanym. Ma to za zadanie jeszcze bardziej zachęcić do zakładania działalności gospodarczej przez młode osoby. Wiele osób decyduje się na kompetentne założenie firmy w Niemczech. Szczególnie dużą popularnością cieszą się firmy jednoosobowe. W Niemczech określane są one jako gewerba. Takie firmy obecnie zakłada się bardzo szybko i nie będziemy skazani na biurokrację tak jak ma to miejsce w Polsce i wielu innych krajach. Warto również zaznaczyć, że założenie takiej firmy w Niemczech jest dla przedsiębiorców bardzo komfortowe. Chodzi tutaj o to, że przy prowadzeniu tej firmy nie będziemy musieli odprowadzać niektórych składek. Tyczy się to przykładowo składek emerytalnych, które są dla takich przedsiębiorców dowolne. Na chwilę obecną żeby założyć taką firmę w Niemczech to wystarczy udać się do kilku urzędów. Po uzyskaniu odpowiednich pozwoleń będziemy już mogli zacząć rozkręcać swoją firmę i świadczyć usługi na terenie całej Unii Europejskiej.

Na dzień dzisiejszy szczególnie popularne jest zakładanie w Niemczech firmy budowlanej. Od 2011 roku Polacy mają pełne prawa do zakładania takich firm na terenie Niemiec oraz wielu innych krajów w Unii Europejskiej. Oprócz branży budowlanej bardzo często zakładane są firmy świadczące usługi związane z naprawą samochodów lub komputerów. 

 

Własna firma na terenie Niemiec
Przewiń na górę