info@portalprawa.com.pl        +48 - 999 - 222 - 555

Wymiana zamka do skrzynki na listy

Skrzynki na listy to przedmioty codziennego użytku, które są narażone na zmieniające się warunki atmosferyczne. Zużycie klap czy zamków w skrzynkach jest nieuniknione przez częsty kontakt ze śniegiem czy deszczem. Warto jest zatroszczyć się o regularną wymianę zamka w skrzynce na listy, aby mogła ona dłużej spełniać swoją rolę.

Jak przebiega wymiana zamka w skrzynce pocztowej?

zamki do skrzynek na listySkrzynki na listy wykonane z blachy stalowej narażone są na korozje i uszkodzenia spowodowane warunkami atmosferycznymi. Wymiana klapy lub zamka może przedłużyć ich żywotność, ponieważ to właśnie te elementy najczęściej narażone są na zniszczenie. Wymiana zamka powinna przebiegać na płaskiej powierzchni, należy więc najpierw zdemontować drzwiczki, na których jest założony. Zamki do skrzynek na listy są znormalizowane i zwykle wyglądają identycznie. Zacisk wokół zamka w postaci widełek może zardzewieć, trzeba go więc zdjąć zanim założy się nowy. Po zdjęciu zacisku należy odkręcić nakrętkę mocującą zamek do drzwiczek, która jest na zewnątrz skrzynki. Jeżeli sprawia to trudność nie należy używać siły, a zamiast tego użyć specjalnego preparatu do odblokowania mocno przywartych części. Po wyciągnięciu nakrętki i zatrzasku można wyczyścić otwór i zamontować nowy zamek wykonując te same ruchy co przy demontażu, ale w odwrotnej kolejności. Po skończonym montażu można z powrotem założyć drzwiczki i spryskać je preparatem chroniącym przed korozją.

Skrzynka pocztowa to przedmiot narażony na zmieniające się warunki atmosferyczne trzeba więc zadbać, aby mimo tego działał w stu procentach sprawnie. Zablokowana klapa lub zamek uniemożliwi otwarcie skrzynki, co może być dużym kłopotem. Warto więc zwrócić uwagę czy zamek do skrzynki na listy lub klapa nie wymagają wymiany.

Wymiana zamka do skrzynki na listy
Przewiń na górę