info@portalprawa.com.pl        +48 - 999 - 222 - 555

Wyposażenie auta – dywaniki samochodowe

Mogłoby się wydawać, że dywaniki samochodowe nie są najistotniejszym elementem pojazdu. Jednak wbrew pozorom spełniają istotne funkcje. Przede wszystkim chronią oryginalną wykładzinę samochodową przed zniszczeniem i zabrudzeniem. Zwłaszcza zimą pomagają zachować w kabinie ład i porządek.

Jakie dywaniki samochodowe wybrać?

dywaniki samochodowe ford focusPierwszą kategorią, na które dzieli się dywaniki samochodowe są materiały, z jakich zostały wykonane. W tym wypadku dzieli się je na welurowe i gumowe. Zaczynając od pierwszych trzeba zaznaczyć, że są one bardzo estetyczne i używanie ich wpłynie na ładny wygląd wnętrza auta. By służyły na długo trzeba pamiętać o ich regularnym suszeniu, najlepiej wystawiając je na pełne słońce. Niestety dywaniki welurowe łatwo się brudzą, chłoną dużo wilgoci i są ciężkie w czyszczeniu. Gumowe dywaniki samochodowe zbierają wilgoć i są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości. Oczyścić je można dzięki zwykłemu strumieniowi wody. Kolejną kwestią w wyborze odpowiednich dywaników jest ich rozmiar. Jeśli potrzebne nam dywaniki samochodowe ford focus, upewnijmy się, że będą dopasowane właśnie do tego modelu auta. Zbyt małe nie ochronią dostatecznie wykładziny, zbyt duże mogą przeszkadzać przy używaniu pedałów – co jest szczególne niebezpieczne. Zwróćmy też uwagę na sposób mocowania dywaników. Jeśli nasz samochód nie ma fabrycznego mocowania, wraz z dywanikami możemy zakupić odpowiednie. Zwykle składa się ono z kółek i kołków i jest bardzo łatwe w samodzielnym montażu.

Pamiętajmy, że dywaniki samochodowe to nie tylko materiał, jaki znajduje się w samochodzie pod naszymi butami. Podstawowym elementem wyposażenia powinien być też dywanik w jego bagażniku. Ten szczególnie powinien chronić przed zabrudzeniami wykładziny substancjami, jakie w nim przewozimy. Dlatego do tego rodzaju dywaników szczególnie polecane są te gumowe.

Wyposażenie auta – dywaniki samochodowe
Przewiń na górę