info@portalprawa.com.pl        +48 - 999 - 222 - 555

Zalety korzystania z pianki PUR – efektywne ocieplanie poddasza

Pianka PUR jest coraz częściej wykorzystywanym materiałem, jeśli chodzi o ocieplanie poddasza. Właśnie dlatego warto dowiedzieć się więcej o zaletach, jakie niesie za sobą skorzystanie z tego typu materiału do ocieplania. Na pewno pianka poliuretanowa ma doskonałe właściwości izolacji cieplnej.

Główne cechy pianki poliuretanowej – ocieplenie poddasza

efektywne ocieplenie poddasza piankąCiepłe powietrze w domu czy w każdym innym pomieszczeniu przesuwa się w górę – w okolicę stropu. Tam gromadzi się ciepło. Jeśli izolacja jest nieodpowiednia, ciepło ucieka z budynku, a to generuje jeszcze większe koszty ogrzewania. Pianka poliuretanowa sprawia, że ciepło nie wydostaje się przez docieplony dach na zewnątrz. Także zimno nie może przedostać się przez taką piankę do środka budynku. Pianka poliuretanowa jest zdrowa nie tylko dla człowieka, który żyje w domu ocieplonym taką pianką. Pianka jest też rozwiązaniem przyjaznym dla środowiska. Na pewno efektywne ocieplenie poddasza pianką to także wysoka trwałość materiału. Firmy oferują najczęściej 25 lat gwarancji na docieplenie wykonane za pomocą pianki poliuretanowej. Pianka PUR to także szczelność i brak jakichkolwiek spoin. Nie ma tu wolnych przestrzeni, które mogłyby powodować wydostawanie się ciepłego powietrza na zewnątrz. Pianka jest to prostu nieprzepuszczalna. Warto wspomnieć też o takiej cesze jak brak kondensacji – chodzi o to, że pianka cechuje się wysoką paroprzepuszczalnością. To bardzo ważne, bo powietrze w budynku nie jest wtedy zbyt wilgotne – wilgoć ucieka. To wpływa też na kolejną ważną cechę.

Pianka zapewnia lepszą jakość powietrza w pomieszczeniach – zwłaszcza na poddaszu, jeśli strop został ocieplony pianką poliuretanową. Izolacja pianką poliuretanową jest bardzo szybka. Pracownicy firm ocieplających mogą w ciągu 8h ocieplić aż 250m2 powierzchni – nie tylko dachu.

Zalety korzystania z pianki PUR – efektywne ocieplanie poddasza
Przewiń na górę