info@portalprawa.com.pl        +48 - 999 - 222 - 555

Zastosowania filtrów skrzynkowych

W obecnych czasach zakłady lakiernicze stały się szczególnie popularne. Należy jednak pamiętać, że panują w nich bardzo trudne warunki środowiskowe. Jest to związane przede wszystkim z tym, że w używanych tam farbach znajdują się duże ilości skzoldiwych związków chemicznych.

Zalety filtrów skrzynkowych

filtry skrzynkoweFarby, które używane są w zakładach lakierniczych, zawierają w sobie wiele szkodliwych substancji. Co ciekawe, mogą być one szkodliwe nie tylko dla ludzkiego zdrowia, ale także stanu technicznego maszyn używanych w lakierniach. Dlatego tak ważne jest, by w tego typu przedsiębiorstwach zainstalować filtry skrzynkowe, które bardzo skutecznie dbają o polepszenie warunków w lakierniach. Filtry takie maja bardzo wiele różnych zalet, ale jedną z ważniejszych jest bardzo łatwa instalacja. Oznacza to, że w celu montażu filtru skrzynkowego nie trzeba dokonywać większych przeróbek w lakierni – filtr ten montowany jest na zasadzie Plug & Play. Dzięki temu, praktycznie od razu po zamontowaniu takiego filtra można z niego korzystać. Co ważne, filtr ten cechuje się również bardzo dobrym stosunkiem elementu filtrującego do całej powierzchni filtra. Właśnie dlatego, okazuje się być jednym z tych filtrów, które sa zdecydowanie najbardziej wydajne. Bardzo ważne jest by przy zakupie takich filtrów zwrócić uwage na to, czy posiadamy wszystkie elementy, konieczne do ich wąłsciwgeo montażu. Jest to bardzo ważne, aby filtr skrzynkowy działał prawidłowo i jednocześnie, aby nie rzucał wie zbytnio w oczy.

W przypadku zakładów, wykorzystujących takie materiały jak farby, czy też kleje, bardzo ważne jest zadbanie o odpowiednią cyrkulacje powietrza i jego filtrację. Jest to bardzo ważne ze względu na bezpieczeństwo zarówno pracowników, jak i używanych w danym zakładzie maszyn. Używane filtry powinny być możliwie jak najbardziej wydajne i skuteczne.

Zastosowania filtrów skrzynkowych
Przewiń na górę