info@portalprawa.com.pl        +48 - 999 - 222 - 555

Zastosowanie krawężników gumowych

 

Dziecko dla każdego rodzica jest najważniejsze. Nie dziwię się w cale wielu nadopiekuńczym matkom czy ojcom – wiadomo, że kierują się dobrem dziecka. Nie można oczywiście przekraczać pewnych granic, ale takie zachowania jak najbardziej można zrozumieć. A jeszcze szybciej dociera to do człowieka w momencie, gdy dziecko coś się dzieje, coś, czego można było teoretycznie uniknąć.

Krawężnik gumowy stosowany na placu zabaw

gumowe krawężnikiJa niestety miałam taką przykrą przygodę ze swoim synem. Wybrałam dla niego przedszkole, które mieliśmy najbliżej mieszkania. Jakoś za bardzo nie przyglądałam się np. temu, jak wygląda w tym przedszkolu plac zabaw. I niestety w trakcie zabawy na nim pewnego dnia mój syn się potknął i uderzył głową w betonowy krawężnik otaczający ten plac. Musieliśmy jechać do szpitala, zakładać szwy. Na szczęście nic więcej się nie stało. Jednak nie mogłam zrozumieć, dlaczego plac zabaw na przedszkolu jest tak słabo zabezpieczony. W takich miejscach powinny być stosowane gumowe krawężniki, które są dodatkowym zabezpieczeniem dla dzieci. Dlatego też zabrałam syna z jego przedszkola i zaczęłam szukać placówki, która bardziej dba o bezpieczeństwo dzieci. I udało mi się znaleźć takie, które posiada plac zabaw właśnie z takim specjalnym gumowym krawężnikiem, mającym amortyzować wszelki kontakt i zabezpieczać dzieci w momencie, gdy któreś się potyka i upada. Właśnie o taki poziom bezpieczeństwa zabiegałam.

Mieliśmy szczęście, bo okazało się, że nie było problemu z przepisaniem syna do tego przedszkola, co jest bardzo rzadkie w obecnych czasach. Teraz nie muszę się martwić, że coś mu się stanie w trakcie zabawy, bo odpowiednie krawężniki dla dzieci nie stanowią już najmniejszego nawet zagrożenia dla tych wszystkich przedszkolaków.

 

Zastosowanie krawężników gumowych
Przewiń na górę