info@portalprawa.com.pl        +48 - 999 - 222 - 555

Zastosowanie osocza bogatopłytkowego

Osocze bogatopłytkowe to preparat krwiopochodny, który zawiera większą ilość płytek krwi, otrzymywany jest on z krwi pobranej bezpośrednio przed zabiegiem od pacjenta. Zawiera liczne czynniki wzrostu, które stymulują proces regeneracyjny.

Terapia osoczem bogatopłytkowym

Osocze terapia osoczem bogatopłytkowym w Toruniubogatopłytkowe to tylko jeden z elementów naturalnego procesu regeneracji oraz odbudowy naszego organizmu przy wszelkiego rodzaju urazach. Zawarte w nim czynniki wzrostu wpływają na odbudowę ścięgien oraz mięśni. Terapia osoczem bogatopłytkowym w Toruniu to najskuteczniejsza metoda regeneracji tkanek miękkich, ponieważ przyspiesza ono proces gojenia się ran, stymuluje odbudowę mięśni a także stawów, dlatego jest ona stosowana w ortopedii w leczeniu urazów. Zabieg wykonuje doświadczony lekarz w sterylnych i czystych warunkach czyli na sali operacyjnej. Przy wykonywaniu każdego takiego zabiegu asystuje pielęgniarka. Jest to zabieg w pełni bezpieczny a do tego nie wymaga znieczulenia. Terapia ta ma wiele zalet a najważniejszą z nich jest to, że trwa ona zaledwie kilka minut, ponieważ wystarczy jedynie podać preparat za pomocą zastrzyku. W zależności od stanu pacjenta wykonuje się od jednego do trzech zabiegów. Drugą zaletą jest to, że jest on mało inwazyjny, dlatego nie musimy się bać niepożądanych powikłań. Trzecią zaletą jest krótki okres rekonwalescencji oraz skuteczność, która jest nieporównywalnie wyższa w stosunku do konwencjonalnych zastrzyków.  Wskazaniami do zastosowania terapii jest między innymi kolano skoczka, łokieć tenisisty, kontuzje i schorzenia więzadeł oraz wiele innych.

W zabiegu wykorzystywany jest preparat sporządzony z własnej krwi pacjenta, dlatego unikamy powikłań, które są typowe dla terapii z wykorzystaniem „obcych” preparatów dla organizmów, wywołując w ten sposób różne alergie oraz zakażenia.

Zastosowanie osocza bogatopłytkowego
Przewiń na górę