info@portalprawa.com.pl        +48 - 999 - 222 - 555

Zastosowanie wysokiej klasy monitorów studyjnych

Głośniki i kolumny o wysokiej jakości dźwięku są często nabywane po to, aby zapewnić jak najlepszy odsłuch i jakość dźwięku w warunkach domowych. Jednak istnieją także specjalne monitory, które są używane w profesjonalnych i domowych studiach nagraniowych. Jest to jeden z podstawowych elementów wyposażenia każdego miejsca, gdzie nagrywa się wiele różnych gatunków muzycznych.

Monitory niezbędne do odsłuchu muzyki w studiu

monitory studyjneBardzo czysty przekaz dźwięku stanowi niezwykle ważny element pracy realizatora dźwięku i producenta. Dlatego monitory studyjne są produkowane w taki sposób, aby jak najwierniej oddać niuanse, które są obecne w wielu gatunkach muzycznych. Dużą rolę w klarowności dźwięku emitowanego z monitorów gra pasmo przenoszenia dźwięku. Jednak nie jest to jedyny aspekt, dla którego wielu producentów wybiera monitory najwyższej klasy. W wielu wypadkach kluczowe okazuje się też odpowiednie wytłumienie obudowy. Dzięki temu monitor może nie przenosić drgań nawet podczas głośnego odsłuchu muzyki. W zależności od tego, jakie oczekiwanie przyświeca osobie, pracującej w studiu, może ona wybrać głośniki bliskiego, średniego lub dalekiego pola. Wiele monitorów jest także skonstruowanych w taki sposób, aby mogły one zostać łączone za pomocą złącz syntetycznych, sprzęgniętych bezpośrednio z interfejsami audio. Wiele różnych wejść zapewnia wygodę pracy osobie, która korzysta z wielu różnych źródeł dźwięku.

Jeżeli w studiu często powstaje muzyka, która ma w sobie dużo niskiego pasma. Realizatorzy są skłonni do kupna większych kolumn, które idealnie poradzą sobie z przenoszeniem basu i niskich tonów, obecnych na przykład w muzyce elektronicznej. Odpowiadają za to woofery, które są częścią większych zestawów, zawierających także głośniki wysoko tonowe.

Zastosowanie wysokiej klasy monitorów studyjnych
Przewiń na górę