info@portalprawa.com.pl        +48 - 999 - 222 - 555

Zbieranie wody deszczowej

Jak każdy z nas wie słodka woda jest nam niezbędna w codziennym życiu, zarówno do picia jak innych czynności związanych chociażby z uprawą roślin. Zasoby słodkiej wody na całym świecie dość szybko się uszczuplają, jednak w naszych warunkach klimatycznych jeszcze tego nie odczuwamy w większym stopniu. Po mimo dość dużej dostępności do słodkiej wody zawsze możemy dodatkowo zaoszczędzić koszty jej pozyskania.

Zbiorniki na wodę deszczową

zbiornik na deszczówkęW jaki sposób możemy zaoszczędzić koszty pozyskania słodkiej wody? Jeżeli posiadamy własną działkę to jest to dość proste, ponieważ możemy zbierać i magazynować wodę prosto z opadów atmosferycznych. Do takiego działania potrzebny nam będzie przede wszystkim zbiornik na deszczówkę, który możemy zakopać gdzieś na działce lub ustawić na powierzchni. Każda z przedstawionych opcji ma swoje dodatkowe zalety. Jeżeli zakopiemy zbiornik pod powierzchnią, będziemy mogli dodatkowo zbierać wodę z całej działki lub chociażby z rynien. Natomiast jeżeli zamontujemy zbiornik na zewnątrz uzyskamy dodatkowo możliwość pozyskiwania wody ze zbiornika bez dodatkowych urządzeń korzystając z siły grawitacji. Za równo w pierwszym jak i drugim przypadku zebraną w ten sposób wodę możemy wykorzystywać chociażby do podlewania ogródka ze świeżymi warzywami a nawet do mycia auta lub napełnienia basenu. Tak na prawdę wszystko zależy od naszych potrzeb i zastosowanych rozwiązań.

Używanie zbiorników na deszczówkę jak i samo zbieranie wód opadowych pozwoli nam zdecydowanie zaoszczędzić na kosztach zużycia wody, szczególnie wtedy gdy jesteśmy podłączeni do sieci wodociągów miejskich. Jedyny koszt jaki będziemy musieli ponieść, będzie związany z zakupem samego zbiornika i ewentualnym jego montażem. Po wykonaniu tych czynności będzie można się cieszyć z darmowej wody przez dłuższy okres bez dodatkowych kosztów.

Zbieranie wody deszczowej
Przewiń na górę