info@portalprawa.com.pl        +48 - 999 - 222 - 555

Zbiorniki wykonane z polietylenu

Polietylen jest obecnie jednym z najpopularniejszych materiałów na zbiorniki na wodę z wielu dobrych powodów. Zbiorniki poli są mocne, lekkie i bardziej opłacalne niż materiały alternatywne,   zaś elastyczność tworzywa pozwala na różnorodność stylów i kształtów.

Czym powinny się charakteryzować zbiorniki na wodę?

zbiorniki pe na wodęZbiorniki poli są łatwiejsze do zainstalowania ze względu na ich wytrzymałość i lekkość szeroka gama kolorów dopasowana do naszego gustu kolor jest w rzeczywistości w materiale poli, więc nasz zbiornik dłużej wygląda na nowy. Zbiorniki z tworzywa sztucznego nie  ulegają korozji, więc nie zabrudzą wody deszczowej  rdzą. W przeciwieństwie do zbiorników stalowych, zbiorniki z tworzywa sztucznego oznaczają również, że nie ma potrzeby stosowania  płaszczów znajdujących się w zbiornikach ze stali – ponieważ zbiorniki z tworzywa sztucznego są w całości wykonane z polietylenu o jakości spożywczej. Jest jednak jedna wada, którą łatwo pokonać. Podczas gdy zbiorniki pe na wodę nie przeciekają jak betonowe zbiorniki lub cynkowe zbiorniki stalowe, należy nadal zachować ostrożność, jeśli  mamy miedziane kanalizacje w całym domu. Woda deszczowa jest naturalnie kwaśna i może powodować wyciek miedzi do wody, jeśli pozostanie w rurach przez pewien czas. Ten problem występuje częściej w przypadku wody deszczowej gromadzonej w zbiornikach z tworzywa sztucznego i wyłożonych plastikiem, ponieważ betonowe zbiorniki wyciekają wapno, co faktycznie zmniejsza kwasowość wody. Jest to coś, czego można uniknąć i czego chcemy uniknąć dla siebie i swojej rodziny.

 

Rozpuszczona miedź w wodzie pitnej może powodować problemy żołądkowe i bóle głowy, a w ciężkich przypadkach marskość wątroby. Możemy łatwo uzdatnić wodę w zbiorniku, aby była mniej kwaśna, zastosować odpowiednią filtrację w kranie lub po prostu spłukać pierwsze sekundy wody z rur, które pijesz lub gotujesz.

Zbiorniki wykonane z polietylenu
Przewiń na górę