info@portalprawa.com.pl        +48 - 999 - 222 - 555

Zdrowe desery z jogurtami probiotycznymi i owocami

O probiotykach słyszał już chyba każdy z nas. Nastała na nie pewnego rodzaju moda. Coraz częściej zażywamy antybiotyki, dlatego lekarze biją na alarm, aby łącznie z tego rodzaju lekami zażywać probiotyk, które wyrówna równowagę mikrobiologiczną w naszych jelitach. Często nie wiemy, jaki probiotyk wybrać i dlaczego mają one tak różne ceny.

Smaczne i lecznicze jogurty probiotyczne  z owocami

jogurt probiotyczny z owocamiJakość probiotyku, a tym samym jego cena, zależą od ilości bakterii, jakie w nim znajdziemy. Oczywiście najcenniejsze są te, które mają ich jak najwięcej. Możemy jednak w łatwy sposób ominąć przyjmowanie leku, zastępując go jogurtem probiotycznym. Pamiętać należy, że nie wystarczy kubeczek dziennie. Trzeba ich zjeść kilka, przyjmując antybiotyk, a 2 dziennie, gdy nie bierzemy żadnych leków. Najskuteczniejszy będzie jogurt przygotowany w domu. Będzie miał najwięcej bakterii. Jest to też dobre rozwiązanie, jeśli chcemy poprawić stan jelit naszych dzieci. Jogurt probiotyczny z owocami może być pyszną przekąską czy nawet śniadaniem. Maluch nie poczuje, że to forma „leku”, a my mamy pewność, że podajemy mu to, co zdrowe i konieczne do prawidłowego rozwoju. Koktajl z kefiru i malin świetnie chłodzi w upalny dzień, a jogurt z truskawkami i odrobiną orzechów nasyci dziecko i doda mu energii. Jeśli uda nam się wyprodukować jogurt samodzielnie, możemy podawać go dziecku przez 4 dni, o ile trzymamy go w lodówce. Przez ten czas zachowa też swoje właściwości probiotyczne.

Uczmy nasze dzieci przyswajania tego, co dla nich dobre wraz z pożywieniem. Nie wszystko musi zastąpić kolorowa pigułka. Kolory warzyw i owoców to też oznaka obecności różnego rodzaju witamin! Także bakterie probiotyczne możemy podać dziecku z jedzeniem. Jogurt zarówno domowy, jak i ten kupny odpowiednio przechowywany będzie pełen „dobrych” dla jelit bakterii, których nie musimy łykać w kapsułkach.

Zdrowe desery z jogurtami probiotycznymi i owocami
Przewiń na górę